Marketing medyczny – skuteczna komunikacja praktyk lekarskich

Zajmujemy się marketingiem medycznym od 2014 roku, oferując komunikację zgodną z przepisami prawa, która zapewnia wymierne efekty dla podmiotów medycznych (szpitali, ZOL, prywatnych praktyk lekarskich) czy klinik medycyny estetycznej. Marketing usług zdrowotnych w wydaniu naszej agencji kreatywnej w Warszawie działa w oparciu o przepisy zawarte w Uchwale Nr 29/11/VI NRL z dnia 16 grudnia 2011 roku oraz Ustawie o działalności leczniczej z 15 kwietnia 2011 roku.

Skuteczne i zgodne z prawem działania content marketingowe prowadzą do wzrostu pozycji strony w wynikach wyszukiwania, budowania relacji z pacjentami czy wzrostu sprzedaży usług medycznych. Copywriting medyczny i prowadzenie bloga medycznego opiera się na treściach o charakterze informacyjnym i  piśmiennictwie naukowym. Tworzone artykuły na bloga dla klinik medycyny estetycznej, gabinetów stomatologicznych czy placówek medycznych opisują przebieg procedur medycznych,  wskazania i przeciwwskazania do zabiegów. Treści są angażujące, zgodne z prawem i dopasowane do grupy docelowej, dzięki czemu osiągają cel.

3 główne usługi z zakresu marketingu medycznego

  1. produkcja logotypów/identyfikacja wizualna, projektowanie stron internetowych, portali dla podmiotów medycznych
  2. content marketing dla branży medycznej. Naszą specjalizacją jest prowadzenie bloga medycznego  dla praktyk lekarskich, klinik lekarskich, ZOL i szpitali, gabinetów i klinik stomatologicznych, klinik medycyny estetycznej, firm sprzedających wyroby medyczne. Zajmujemy się też copywritingiem medycznym. Oferujemy skuteczną komunikację skierowaną do pacjentów i lekarzy
  3. prowadzenie Facebooka

Poznajcie Państwo kompetencje naszej agencji kreatywnej w zakresie marketingu medycznego

Copywriting medyczny i prowadzenie bloga medycznego

dla szpitali, ZOL, prywatnych placówek medycznych, klinik medycyny estetycznej i firm sprzedających wyroby medyczne. Kreujemy treści zgodne z ustawą i wytycznymi NRL. Piszemy teksty informacyjne, o wskazaniach do zabiegów czy przedstawiające ich przebieg. Specjalizujemy się w prowadzeniu bloga i tworzeniu komunikatów zarówno dla pacjentów, jak i lekarzy. Stawiamy na merytoryczne oparte na piśmiennictwie naukowym, które będą zrozumiałe dla odbiorcy

Produkcja graficzna

logotypów, projektów graficznych, stron internetowych, serwisów i portali dla szpitali, klinik medycyny estetycznej, praktyk lekarskich i  stomatologicznych

Kampanie reklamowe i prowadzenie Facebooka

Skuteczne działania ograniczone prawem, które pozwolą Państwu poprawić wizerunek placówki lub pozyskać nowych pacjentów

Marketing farmaceutyczny – kompleksowe działania dla leków OTC i RX

Nasza agencja kreatywna zajmuje się pharma marketingiem. Kluczową kwestią w marketingu farmaceutycznym jest działanie zgodne z przepisami prawa. Nasze usługi tj. reklama leków OTC, RX czy suplementów diety przeprowadzamy zgodnie z przepisami zawartymi w Ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne oraz Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 21 listopada 2008 r. 

Marketing farmaceutyczny w agencji kreatywnej Kreatywny Krab obejmuje: 

  • produkcję logotypów/identyfikacji wizualnej, stron www dla produktów OTC, RX i suplementów diety
  • serwisy i portale dla pacjentów, strony internetowe dla firm farmaceutycznych, wsparcie graficzne
  • content marketing: prowadzenie bloga medycznego dla suplementów diety, produktów OTC i wyrobów medycznych, copywriting medyczny na strony www
  • prowadzenie Facebooka, kampanie reklamowe dla farmaceutyków zgodne z prawem farmaceutycznym 

Jak przeprowadzić skuteczny pharma marketing dla farmaceutyków? Przedstawiamy 3 najskuteczniejsze usługi

Copywriting medyczny

Marketing farmaceutyczny może być kierowany do pacjentów, jak i lekarzy, a miarą jego skuteczności jest dostosowanie do przepisów prawa, adekwatność słownictwa, zrozumiały przekaz. Copywriting medyczny dla produktów OTC kierowany do pacjentów powinien cechować się prostotą i zrozumiałym przekazem. Komunikacja do osób uprawnionych do wystawiania recept powinna cechować się rzetelną wiedzą opartą o piśmiennictwo naukowe, odpowiednim słownictwem, dopasowanym do grupy docelowej. Zadbamy, aby nasz klient dotarł z przekazem do pożądanej grupy, budując  efektywną komunikację z pacjentami i lekarzami.

Prowadzenie bloga medycznego

To nasza specjalizacja, którą najczęściej oferujemy firmom farmaceutycznym. Jest to ważny aspekt promocji marketingu farmaceutycznego. Oferujemy prowadzenie bloga o lekach OTC, suplementach diety. Kluczową kwestią jest kreacja treści o edukacyjnym charakterze, zgodnie z przepisami ustawy, która przedstawia skład oraz właściwości leku OTC, a także wszelkie skutki niepożądane. Często na blogu medycznym publikuje się również artykuły dotyczące substancji zawartych w produktach, jednostek chorobowych czy wskazań pacjentów do stosowania farmaceutyku. Zadbamy o wysoki poziom merytoryczny publikowanych treści oraz rzetelne udokumentowanie na podstawie źródeł : piśmiennictwa akademickiego oraz medycznego. 

Projekt i wdrożenie estetycznej i funkcjonalnej strony www.

Pharma marketing nie może obyć się bez czytelnej i funkcjonalnej strony, która będzie dopasowana do grupy docelowej. Dbamy o estetykę oraz wszelkie aspekty wynikające z przepisów reklamy leków Rx czy OTC, aby nasi klienci mogli skutecznie docierać do pacjentów lub lekarzy. Cechy naszych stron w ramach marketingu farmaceutycznego to: łatwość w nawigacji, najwyższa estetyka, minimalizm, przejrzystość. Uzupełnieniem projektu graficznego będzie stworzenie rzetelnych opisów produktów, które pozwolą na zapoznanie się ze składem, wskazaniami, przeciwwskazaniami i działaniami niepożądanymi danego wyrobu.

Marketing farmaceutyczny dla produktów OTC i RX

Wsparcie graficzne/Produkcja stron www

produkcja identyfikacja wizualnej, logotypów, stron www dla produktów OTC i RX, serwisów i portali dla pacjentów i lekarzy, projektów graficznych do druku – czyli kompleksowe wsparcie graficzne pharma marketingu.  

Content marketing dla branży farmaceutycznej

prowadzenie bloga medycznego dla suplementów diety, produktów OTC i wyrobów medycznych, copywriting medyczny

Zaufali nam: